قوانین و مقررات

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کو پلن منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های کو پلن تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به هرگونه استفاده و یا ثبت سفارش از خدمات آنلاین و یا آفلاین کو پلن و یا خدماتی که بر بستر وبسایت و یا اپلیکیشن های کو پلن ارائه می شود اقدام نماید.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات کو پلن استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به کو پلن تیکت می دهید و یا ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که کو پلن به صورت الکترونیکی به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های گروه کو پلن از طریق آنها صورت می‌گیرد.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

کو پلن به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات ما استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. کو پلن متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت کو پلن، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات کو پلن، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط کو پلن جزئی از اموال کو پلن محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار کو پلن است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای کو پلن محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط کو پلن و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار کو پلن است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست خدمات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت کو پلن و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای کو پلن محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات کو پلن ، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. کو پلن خدماتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال به فروش نمی‏‌رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.

ثبت، پردازش و ارائه خدمات

روز کاری به معنی روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. کو پلن به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.

کو پلن همواره در ارائه خدمات کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که امکان ارائه خدمات از سوی کو پلن وجود نداشته باشد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای کو پلن محفوظ است.

در صورت بروز هرگونه مشکل به تشخیص کارشناسان کو پلن در ارائه خدمات از سوی کو پلن به کاربران، مبلغ پرداخت شده طی 3 الی 5 روز کاری به حسابی که از سوی مشتری اعلام می شود واریز خواهد شد.

کو پلن مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارائه خواهد شد. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از خدمات به هر دلیلی بدون اطلاع قبلی، برای کو پلن محفوظ است.

در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی خدمات موجود در سایت کو پلن، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای کو پلن محفوظ است. کو پلن در اسرع وقت وجوه دریافتی را طی 3 الی 5 روز کاری به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت کو پلن می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

کاربران باید هنگام سفارش خدمات مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری نخواهد بود. بنابراین درج هر گونه اطلاعات توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد و یا از نظر کارشناسان کو پلن دارای ابهام باشند، کو پلن جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. همچنین اگر خدمات درج شده در وبسایت بر اساس اطلاعات نا صحیح درج شده توسط مشتری به گونه ای ارائه شده باشد که مورد تایید مشتری نباشد، مشتری مسئولیت هزینه این خدمات را بر عهده خواهد داشت و هیچ گونه بازگشت وجهی برای این خدمات صورت نخواهد پذیرفت.

با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند.

در شرایطی که مشتری از خرید خود منصرف شده باشد. اگر به تشخیص کارشناسان کو پلن پردازش این خرید به هر نحوی برای کو پلن هزینه ای را در بر داشته باشد. امکان بازگشت تمامی وجه پرداخت شده وجود نخواهد داشت و تنها پس از کم کردن هزینه های صورت پذیرفته توسط کو پلن بخش باقی مانده از وجوه پرداختی طی 3 الی 5 روز کاری بازگردانده خواهد شد. در صورتی که این هزینه ها قابل توجه بوده باشند کو پلن می تواند نسبت به عدم پرداخت وجه به کاربر اقدام نماید.

افزودن خدمات به سبد خرید به معنی رزرو خدمات نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند.

موارد استفاده از اطلاعات

اطلاعاتی که در کو پلن ذخیره می‌شود در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد و استفادۀ کاربران از خدمات کو پلن به منزلۀ قبول و اعطای اختیار به کو پلن جهت استفاده و بهره‌برداری از اطلاعات ذکر شده به شرح زیر می‌باشد:

  • جلوگیری از ورود افرادی كه احراز هویت نشده‌اند یا بدافزارها به سامانه
  • تحقیق و تحلیل‌هایی به منظور ارزیابی و بهبود خدمات ارائه شده و توسعه محصول
  • ارتباط کو پلن با کاربران جهت اطلاع‌رسانی، کنترل کیفی خدمات ، بررسی شکایات و غیره
  • نمایش عمومی امتیازات و نظرات کاربران در خصوص خدمات اخذ شده از کو پلن

بدیهی است در صورت صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، کو پلن موظف به ارایۀ اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور خواهد بود.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، کو پلن هیچ گونه مسئولیتی ندارد.